whatsapp

Karşılaştırma Listesi

İlan karşılaştırma yapabilmek için en az 2 ilan seçmelisin.

NEDEN ARYA EMLAK İLE SÖZLEŞME YAPMALIYIM

NEDEN ARYA EMLAK İLE SÖZLEŞME YAPMALIYIM

ARYA Emlak ile neden sözleşme imzalamalıyım ?

Arya emlak mülk alım satımında yasal olarak yetkilendirilmiş ve ilgili kurumlardan akredite olmuş şeffaf bir işletmedir.

Taşınmaz ticareti ile ilgili kanun yönetmelik kapsamında emlak alım satım işleri profesyonel bir meslek haline gelmiş. Emlak ofislerinin yetki ve çalışma şartları yasal olarak düzenlenmiştir.

Emlak alımı ya da satımı yaparken yetkili emlak firmalarıyla çalışmak yasal olarak müşterileri koruma altına alacaktır.

Emlak satışında sözleşme yapmadan tüm emlak firmalarıyla portföyünüzü paylaşarak satmaya çalışmak size birçok olumsuzluk yaratacaktır.

Mülkün satışı hızlı olacağı düşüncesiyle birden çok firma ve kişiye satış yetkisi verildiği zaman sizin mülkünüz aynı anda birçok kişi tarafından emlak platformunda sergilenmesi alıcalar açısından mülkün satılamadığı ve mülk sahibi tarafından fiyatlarının daha da düşürülebileceği izlenimi yaygınlaşacaktır. Başka bir ifadeyle sizin mülkünüz değersizleşecek fiyat düşecek beklentisi ile gerçek alıcılar portföyle ilgilenmeyecektir.

Mülkün birden çok kişi ve firmada olması size satış pazarlama açısından da sorunlar doğuracaktır. Herkeste olduğunu bilen satıcılar portföy sözleşmesi yapmadığı gayrimenkul için daha az reklam, tanıtım ve emek harcayacaktır. Öncelik sözleşmeli portföye verecekleri bir pazarlama gerçeğidir.

Mülk için birden çok portföyde sergilenmesi ve fiyat farklılıkları da gerçek alıcılarda dolandırıcılık şüphesi, şaibe doğuracağından gayrimenkulün satışını olumsuz etkileyecektir.

Mülk satın almak ya da mülkünüzü satmak için yetkili bir emlak firmasıyla anlaşmak ve ona yetki vermek sizlere birçok avantaj sağlayacaktır.

Arya emlak ile sözleşme imzalayıp yetki verildiği zaman hangi avantajları sağlarım

-Sözleşmeli portföy demek mülkünüzün satışı için yapılan ve dayanağı Taşınmaz Ticareti yönetmeli olan bir sözleşmedir. Mülkünüzle sözleşme yapmanın ilk avantacı sizi yasalar eşliğinde koruma sağlamasıdır. Yetkili olmayan firma ve kişilerin sözleşme yapamadığı düşünüldüğünde ilk aşamadan itibaren kendinizi güvende hissedeceksiniz.

-Arya emlak satışa başlamadan sizlere mülkünüzün gerçek değerlemesini yaparak işe başlayacaktır. Emlak pazarında ilk ve esas olan ilke gerçek fiyatlamadır. Mülkünüzün değeri ne kadar gerçekçi olursa satılması o kadar kolay olacak hem zaman kayıpları olmayacak hem de maddi olarak kayıplar yaşamaktan kurtulacaksınız. Arya emlak olarak yetkili mali danışmanımız ile mülkünüzün gerçek değeri tespit edilecek gerçek satılabilir değer bulunacak ve sizlerin onayı ve mutabakatı alındıktan sonra satışa geçilecektir.

-Arya emlak olarak mülkün değerlemesi yapılırken diğer taraftan mülkün hukuki incelemesi ilgili hukuki danışmanımız tarafından yapılacaktır. Ayrıca sözleşmelerin uygunluğu kontrollüde yapılacaktır.

-Arya emlak mülkünüzün satış ve pazarlaması için son teknoloji pazarlama yöntemlerini uygular. Kurumsal üyeliği bulunan tüm emlak platformlarında reklam, doping, prestijli ilanlar ile hiçbir emekten vazgeçmeden yüksek motivasyonla takibi ve sunumunu yapar.

-Arya emlak çalıştığı tüm yatırımcılarına portföyünü sunar. Mülkünüzün değerinden ödün vermez, tüm aşamalardan ve sektör hakkındaki olumlu yada olumsuz bilgileri size şeffaf olarak raporlar.

 

-Mülkünüzü alacak olan gerçek müşterileri bulur ve sizi gereksiz yere meşgul etmez.

-Mülkünüze alıcı bulduktan sonra gerekli satış sözleşmesini ve teminatı yasal mevzuata uygun olarak Avukatlar eşliğinde yapar ve sizi garanti altına alır.

-Satış aşamasında ipotek işlemleri, tapu dairesindeki işlemlere kadar sizlere danışmanlık ve yardım sunarak her aşamada yanınızda bulunur.

-Tapu dairesinde imzalar atılmasının ardından artık işlemler sona ermiştir.

-Arya emlak yukarıda saydığımız tüm bu işlemlerden dolayı sadece yasal olarak hak ettiği mülkünüzün cari satış bedeli üzerinden para alır.

Yönetmeliğe göre aksi kararlaştırılmamışsa cari satış bedeli üzerinden satıcıdan (%2) yüzde iki alıcıdan (%2) yüzde ili artı (KDV)katma değer vergisi alınmaktadır. Bunun haricinde sözleşmede yazan bedelin dışında başkaca bir ücret ya da bedel isteyemez alınmaz.

-Arya emlak satış bittikten sonra da daima yanınızda olacaktır. Arya emlak iletişim menüsünden her türlü soruyu çekinmeden sorabilirsiniz.